Audioprůvodce Tajemství spokojenosti

Toužíte po vnitřním klidu, sebevědomí a naplňujícím životě?

Myslíte více na to, co byste měli dělat, nebo co je dobré pro druhé, než byste vnímali, co doopravdy chcete a potřebujete vy? 
Stává se vám, že chcete něco říct nebo udělat, ale zastaví vás pomyšlení na to, co si o vás řekne okolí?
Žijete pod neustálým tlakem, ať už pochází z povinností nebo jen z vašeho nitra? Je pro vás těžké zpomalit a uvolnit se?

Nevnímáme své přirozené právo být sami sebou a naplňovat své potřeby

Raději se potlačujeme a překrucujeme, než abychom riskovali negativní reakci okolí.

Raději jdeme cestou životem, která se zdá bezpečná, ale není opravdu naše.

Ztrácíme tak sebe sama a svou sílu

Ochuzujeme se o radost, pohodu a krásu života žitého v souladu se sebou.

Bohužel se nezačneme mít opravdu rádi ani když z okolí tisíckrát uslyšíme, že jsme skvělí. Neuvolníme se, ani když si budeme v hlavě opakovat, že můžeme. Dokud se nepodíváme na skutečnou příčinu našich potíží.

Zdá se to těžké?

Narušený vztah k sobě je v naší kultuře bohužel normou. Málokdo se má opravdu rád a dovoluje si být sám sebou. Z generace na generaci se předávají vzorce, které nejsou založeny na lásce, ale vycházejí ze strachu. Omezení, která nás dělí od autenticity a spokojenosti, jsou do nás silně vtištěna a podporována většinovou společností. Proto není lehké vystoupit ze zajetých kolejí a dovolit si žít jinak.

Dokonce i když na sobě roky pracujete, je možné, že vám unikne jádro vašich potíží, skrze které se může proměnit celý váš život. Řešíte všechno možné, ale nezaměříte se na uzdravení svého vztahu k sobě. Vaše snažení vás poté může dovést k frustraci, rezignaci a nedůvěře v život a jeho krásu.

Cesta ke štěstí však nemusí být složitá.
Co kdybyste se setkali s průvodcem...

… který vás krok za krokem provede spletí seberozvoje a povede vás velmi efektivní cestou?

Pomůže vám vyhnout se slepým uličkám a podá vám klíč k vaší sebeproměně?
… který vám podá pomocnou ruku.

A povede vás jasnou, hlubokou i hravou cestou ke spokojenosti a radosti, po které toužíte?
Jmenuji se Marek Hladík, jsem terapeut a průvodce sebepoznáním.

Svou profesní cestu jsem zasvětil hledání zákonitostí a metod duševního růstu, které jsem zkoumal z hlediska starobylých i moderních pramenů poznání. Skrze svou životní zkušenost jsem si prošlapal cestu ke spokojenosti, a mým největším přáním je sdílet ji s ostatními.

Všem lidem bych přál, aby si zažili, jaké to je žít svobodně, uvolněně a plně - bez svazujících omezení a neustálého tlaku pramenícího z nepřijetí sebe sama. Toto přání i svou zkušenost jsem vložil do tohoto audioprůvodce.

Základní kameny mého vzdělání tvoří magisterský program psychologie na Masarykově Univerzitě a 4letý psychoterapeutický výcvik v tanečně-pohybové terapii. Absolvoval jsem stovky hodin dalších kurzů z oblasti tělesně-orientované psychoterapie, psycho-spirituální práce, vědomého tance, šamanismu a jógy.
To je 11 audio nahrávek do vašich sluchátek a provázející pracovní kniha, které vás vezmou na dobrodružnou výpravu do vašeho nitra, kde můžete nalézt to nejcennější co máte – své opravdové já a svobodu.

Krok za krokem prozkoumáte témata, která jsou stěžejní pro vaši autenticitu a spokojenost, a dostanete klíče, kterými je můžete osvobodit.

Naučíte se přistupovat k sobě s přijetím místo sebekritiky a žít s důvěrou místo strachu.


3 pilíře, kterými vás průvodce provede krok za krokem

1

Spojení se sebou

Ztišíme mysl, naučíme se zpomalit a uvolnit se.
Abychom mohli efektivně pracovat se svým nitrem, musíme se nejdříve spojit se sebou a začít dobře vnímat, co se v nás odehrává. Zakotvíme se v těle a přítomnosti a prozkoumáme to, co nás dělí od klidu a důvěry v sebe sama i v život jako celek. Vytvoříme si pevné kořeny.

2

Správný vztah k sobě a k životu

Hlavní kouzlo vnitřní proměny je v zaujetí správného přístupu ke všemu co se děje v nás i kolem nás. Naučíme se umění sebepřijetí, které v nás bude krok za krokem rozpouštět vnitřní napětí a léčit nás. Budeme využívat životní výzvy a těžší emoce jako příležitosti k růstu. Přijmeme všechny své části včetně našich stínů a zranění a díky tomu se staneme celistvější a sebevědomější.

3

Zdravá individualita

Jak žít naplno a srdcem. Posílíte svou sebeúctu, sebelásku a sebevědomí. Dozvíte se, že být sami sebou není sobecké, ale naopak je to naše zodpovědnost, skrze kterou uděláme to nejlepší pro celek. Objevíte svou přirozenou hodnotu, která není na ničem závislá. Dovolíte si jít s důvěrou svou vlastní cestou a budete dobře připraveni na výzvy, které jsou s tím spojené.

Jaká bude cesta s průvodcem?

Cesta s průvodcem je celostní a propojená s každodenním životem.

Aby se vaše proměna opravdu zapsala do vašich buněk, nabízí průvodce hlavně přímé zážitky, které se vás dotknou a přímo vás proměňují.

Využívá k tomu pohybové meditace - imaginativní vnitřní cesty, které zapojí všechny úrovně vašeho prožívání. Práce s nimi je velmi přirozená a zvládne ji každý člověk s otevřenou myslí.

Každé téma budete moci do hloubky prozkoumat pomocí textů a prožitkové cesty, která bude trvat 45-60 minut.

Kombinace praktické moudrosti, pohybově-imaginativních meditací a návrhů na zkoumání v běžném životě vám zajistí reálnou změnu a naplňující dny.

Jak dlouho bude trvat?

Tempo vaší cesty si volíte sami. V každém tématu půjdeme díky meditačním nahrávkám a vlastnímu zkoumání do hloubky. Jedna z doporučených cest je věnovat každému tématu zhruba jeden týden. Celá cesta může trvat 2–3 měsíce, nebo ji můžete projít rychleji a opakovaně.

Projdete klíčové oblasti vašeho vnitřního světa a najdete v nich správné nastavení:

1. Část

 • Stanovení záměru a zažehnutí cesty
 • Seznámení s celostní metodou práce
 • Spojení se sebou a svým tělem
 • Zpomalení, vnitřní klid a čisté bytí
 • Uzemnění, ukotvení a opora v sobě

2. Část

 • Sebejistota
 • Vědomí vlastní hodnoty
 • Zdravý přístup k sobě a sebeláska
 • Totální sebepřijetí a práce se stínem

3. Část

 • Hranice - péče o svůj osobní prostor a energii
 • Umění vnitřní transformace, práce s emocemi
 • Přijetí zodpovědnosti vs. role oběti
 • Osobní poslání a místo ve společnosti
Jde k jádru a příčinám vašeho trápení
Terapeutické a duchovní principy integruje v praktické cestě
Pracuje s tělem i myslí. Nabízí celostní a přímé prožitky.
Přináší reálnou změnu v každodenním životě
Předává hluboké věci srozumitelným jazykem
Máte ho vždy po ruce ve svém mobilu a tempo práce si určujete sami

Průvodce je pro lidi, kteří:

Chtějí být sami sebou a zároveň laskaví k druhým lidem
Chtějí vystoupit ze starých a nefunkčních vzorců a koloběhu trápení
Jsou ochotni poznat sebe sama „v dobrém i zlém”
Jsou ochotni nabízené poznání doplnit o reálné činy a vlastní zkoumání
Jsou připraveni vystoupit z pozice oběti a převzít zodpovědnost za svůj život

Průvodce není pro lidi, kteří:

Chtějí jen nasávat informace, filozofie a hotové poučky
Nejsou ochotni udělat reálné kroky ke změně
Raději zůstanou ve starých kolejích a iluzi bezpečí
Nechtějí otevřít svou mysl přesahujícím věcem a novým pohledům

V průvodci jsou mé roky zkušeností z práce s jednotlivci i skupinami:

Kateřina Čigášová

„Audioprůvodce je za mě velmi cenný nástroj k přiblížení se k sobě samému. Již při čtení úvodního textu jsem zažívala pocit pohlazení na duši. Markův hlas provází velmi laskavě a přitom pevně. Určitě stojí za to se k nahrávkám vracet opakovaně. Líbí se mi, že jsou kompletní i samy o sobě, a člověk se tak může i s odstupem času vrátit třeba jen k jedné z nich, dle tématu, které pro něj bude zrovna nejvíce aktuální .“

Petr Chutný

„Markovo tajemství spokojenosti mi pomohlo na hluboké úrovní dovolit svému tělu se vyživit jak pohybem, tak úplným ne-pohybem. V obou případech jsem se dostal do styku sám se sebou a cítil že vplouvám do přístavu vnitřního klidu a naplnění.“

Lenka Haková

„Z audioprůvodce ke spokojenosti je cítit že Marek ví o čem mluví a danými tématy sám žije. Užívala jsem si jasné a srozumitelné vedení a zároveň prostor pro setkání se sebou, s tím co aktuálně vznikne. Unikátní pro mě je možnost zapojení pohybu a těla do meditace, což mi umožnilo snáze přemístit pozornost z hlavy do těla, prohlédnout si svůj vnitřní svět, objevit v něm laskavost a přijetí a najít si k těmto hodnotám cestu. Průvodce mohu vřele doporučit.“

Nikoleta Vitovská

„Ak náhodou niekto váha, či sa kurzu zúčastnit alebo nie - moja rada pre Vás znie: NEVÁHAJTE! Marek ďakujem za úžasný zážitok, z ktorého čerpám každý jedeň deň. Nepreženiem ak napíšem, že sa cítim ako nový človek - slobodný a vedomý si samého seba. Robíš dobre to, čo robíš :)“

Tomáš Bosák

„Marek je rozhodně vnímavý a inspirativní mladý terapeut. Jako průvodce na cestě sebepoznáním ve mě budí naprostou důvěru. Můžu ho za sebe upřímně a z celého srdce doporučit. Jakmile budete mít možnost, vyzkoušejte. Nebudete litovat. :)“

Zobrazit více zkušeností
Kateřina Voráčková

„Aktivity byly jednoduché, ale zároveň hluboké. Cítila jsem silné spojení se sebou, užívala jsem si vnímání svého těla, naslouchání. Cítila jsem pak jakoby až hmatatelnou lásku k sobě i okolí. Děkuji Ti, Marku, za toto navedení, za Tvé příjemné a laskavé provedení.“

Miroslav Hofbauer

„Marek mi ukázal prácu s emóciami, ktorá krásne funguje, dáva mi zmysel a používam ju i bežnom živote.“

Marie Re

„Kurz mi byl prijemny. Napojila jsem se vice na sebe a zjistila hlubsi duvody svych pocitu a nastaveni. Marek je skvely pruvodce.Tento kurz byl pro me krok do klidu, pochopeni a hlubsiho uvedomeni.“

Časté dotazy

Jsou pro mě pohybové meditace i když se nepovažuji za pohybově zdatného?

Ano. Pohybové meditace pracují s přirozeným spontánním pohybem, který dokáže dělat každý. Nejsou zde žádné nároky. Necháváme své tělo dělat jen to, co se mu chce. Nesnažíme se ničeho dosáhnout, ani vytvořit pohyb, který nějak vypadá.

Pohyb slouží jako doplněk běžné meditace a dělá vnitřní cesty opravdu celostní a velmi účinné. Hlavní je umožnit tělu hýbat se, aby náš prožitek zahrnul všechny roviny našeho bytí a aby se nám zkušenost vepsala do těla. Pokud pohyb nebude vznikat přirozeně, je to v pořádku a náš prožitek může být jen vnitřní.
Potřebuji nějakou předchozí zkušenost s tímto druhem práce?

Nepotřebujete. Nejdůležitější je je vaše chuť na sobě pracovat a mít otevřenou mysl. Všechny aktivity jsou ve své podstatě jednoduché a průvodce používá běžná slova. Terapeutické a spirituální principy jsou v průvodci obsaženy v přirozené, obyčejně-lidské formě.
Co když neumím meditovat?

Nemusíte to umět. Pracujeme jen s přirozenými mechanismy našeho prožívání a každá meditace obsahuje úvodní naladění (někdy celé cvičení zaměřené na spojení se sebou), které vám pomůže ztišit mysl a vnitřně se nastavit pro další práci. Pohybové meditace mohou být dokonce snazší než meditace v sedě, protože naše pozornost má díky pohybu neustále co vnímat. Při průchodu meditací dostáváte další podněty, které vás udrží v přítomnosti.

Objevte své opravdové já – svou přirozenost, a žijte ji naplno. To je vaše poslání.

Když jste sami sebou, dáte světu to nejlepší ze sebe.